Ile kosztują tonery do drukarek laserowych?

Ile kosztują tonery do drukarek laserowych?

Zakup drukarki laserowej był przeze mnie dobrze przemyślany. Wziąłem pod uwagę wiele czynników, w tym także koszty eksploatacji. Jeśli też planujesz zakup nowej drukarki, to musisz o tym pamiętać! O ile zakup drukarki to wydatek jednorazowy, to tonery czy tusze trzeba kupować regularnie. Są to więc stałe wydatki, na które musi znaleźć się miejsce w domowym budżecie. Zwłaszcza, że czasami są bardzo drogie.

Co ma wpływ na ceny tonerów?

Zaczynając poszukiwania nowej drukarki warto brać pod uwagę ofertę popularnych firm. To właśnie do niektórych takich urządzeń znajdziecie potem tanie tonery do drukarek. Wybór trzeba naprawdę dobrze przeanalizować. Na rynku znajdziecie wiele drukarek, których eksploatacja może okazać się nieopłacalna. Niektóre drukarki, pomimo atrakcyjnej ceny, wymagają potem zakupu drogich tonerów czarnych i kolorowych, które nie zawsze są wydajne.

Oryginalne tonery do drukarek praktycznie zawsze mają wysokie ceny. Stoi za tym logo producenta, ale też gwarancja wykorzystanych elementów, wydajności i jakości wydruku. Ceny oryginalnych tonerów zależą w dużej mierze od modelu drukarki. Mogą kosztować 200 złotych, a mogą też 800. Przed zakupem warto więc dobrze zapoznać się z cenami tonerów i dokonać odpowiednich kalkulacji.

Tanie tonery do drukarek można znaleźć w postaci zamienników. To rozwiązanie zdecydowanie przyjemniejsze dla portfela niż oryginalne tonery. Zamienniki są zazwyczaj dwa lub nawet trzy razy tańsze od oryginałów. Wszystko zależy oczywiście od wybranego modelu drukarki oraz od producenta zamienników. Ceny zamienników zaczynają się od 50 złotych w górę. Zamienniki kuszą świetnymi cenami, ale trzeba na nie uważać. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą danego producenta i poczytać opinie w internecie.

Podsumowując – jeśli szukasz drukarki, to koniecznie weź też pod uwagę ceny tonerów. Na koszty eksploatacji ma wpływ marka urządzenia oraz jego model. Im nowsza drukarka, tym większe prawdopodobieństwo, że początkowe koszty eksploatacji będą wysokie. Zanim na rynku pojawią się zamienniki dla tego modelu może minąć trochę czasu. Z kolei tanie tonery do drukarek, które już od jakiegoś czasu są na rynku powinny być dostępne w większości sklepów drukarskich.

Dodaj komentarz