Puste tonery – co z nimi zrobić?

Puste tonery – co z nimi zrobić?

Od niedawna jestem właścicielem drukarki laserowej. Jednak w pracy już od dawna korzystam z laserowego urządzenia wielofunkcyjnego. Przyznaję, że w biurze drukujemy dużo, a co za tym idzie produkujemy spore ilości pustych tonerów. Kupujemy zarówno oryginalne tonery do Canon, jak i zamienniki. Przez długi czas nikt zużytymi tonerami się nie interesował.

Pewnego dnia, gdy z pudła zaczęły wysypywać się puste tonery, postanowiłem coś z tym zrobić. Początkowo myślałem po prostu nad wywiezieniem ich do punktu składowania odpadów problemowych. Na szczęście zrobiłem odpowiedni research. Okazało się, że są firmy, które skupują zużyte tonery! Możecie się śmiać, ale dla mnie nie było to takie oczywiste. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałem. Jak widać nie słyszeli też o tym pozostali pracownicy mojego biura. Przekonanie mojego szefa do tego pomysłu było łatwizną. Argumenty dotyczące biurowej gospodarności przemówiły mu do rozsądku.

Utylizacja zużytych tonerów

Zebrałem wszystkie puste tonery do Canon i udałem się do siedziby firmy, od której regularnie kupowaliśmy tonery. Na ich stronie internetowej znalazłem informację, że utylizują oni też je. Dowiedziałem się przy okazji, że firmy sprzedające materiały eksploatacyjne często utylizują zużyte produkty.

Sprzedaż zużytych tonerów – same zalety

Oddanie zużytych tonerów do skupu ma właściwie same zalety. Odzyskujemy nieco przestrzeni w biurze, bo likwidujemy miejsce składowania tonerów. Działamy też na rzecz środowiska, bo nie wyrzucamy tonerów do zwykłych śmieci. Firma ponownie wykorzysta tonery lub odpowiednio je zutylizuje. Największym plusem są oczywiście pieniądze, które otrzymamy za tonery. Można przeznaczyć je na zaopatrzenie biurowe lub na kolejne tonery.

Warto poszukać w internecie, które firmy z waszej okolicy skupują tonery i tusze. Oryginalne tonery do Canon, Brother czy HP cieszą się największym powodzeniem. Z zamiennikami jest trochę gorzej, ale warto próbować!

Dodaj komentarz