Tonery Canon – dlaczego jestem z nich zadowolony?

Tonery Canon – dlaczego jestem z nich zadowolony?

Zakup drukarki laserowej był dogłębnie przemyślany. Wziąłem pod uwagę wszystkie możliwe za i przeciw. Zależało mi na świetnej jakości wydrukach w każdej sytuacji. Zdarza mi się drukować dużo dokumentów, takich jak umowy czy faktury. I są to naprawdę ogromne ilości. Czasami mam jednak przestój i nie drukuję nic. Potrzebowałem więc czegoś niezawodnego. Od kilkunastu miesięcy testuję moją drukarkę i tonery Canon. Jestem naprawdę zadowolony!

Muszę przyznać, że sam jeszcze jakiś czas temu myliłem toner z tuszem. Używałem tych określeń zamiennie. Dopiero proces wyboru nowej drukarki uświadomił mi, że popełniałem podstawowy błąd. Tusze stosuje się w drukarkach atramentowych. Z kolei tonery są wykorzystywane wyłącznie w drukarkach laserowych. Przy okazji dowiedziałem się, że kartridż to po prostu pojemnik – zarówno na tusz lub na toner.

Mój wybór – oryginalne tonery Canon

Zakup nowej drukarki wiązał się w moim przypadku z godzinami spędzonymi w internecie. Szukałem nie tylko drukarki w atrakcyjnej cenie. Bardzo dużą uwagę zwracałem na potencjalne koszty eksploatacji. Po wielu dniach zastanawiania się, w końcu podjąłem decyzję. Postawiłem na oryginalne tonery Canon. Jestem świadomy, że oryginalne tonery rozkładają na łopatki swoją ceną. Są jednak bardzo wydajne. Kupując drukarkę laserową nie chciałem jednak od razu używać zamienników. Postanowiłem wypróbować tonery Canon, a nieco później zacząć testować zamienniki. Chociaż naprawdę nie wiem czy do tego dojdzie.

Jakie czynniki zadecydowały o moim zadowoleniu z tego wyboru? Na pierwszym miejscu jest zdecydowanie jakość wydruków. Czarno-białe dokumenty są idealne, jednak to kolorowe wydruki zrobiły na mnie wrażenie. Kilka razy zdarzyło mi się drukować prace i prezentacje z kolorowymi grafikami. Kolory są intensywne i wyraziste. Wydrukowałem też obrazki do pokoju dziecięcego. Minęło już kilka miesięcy, a one nadal wyglądają jak w chwili wyjęcia z drukarki. Tonery Canon okazały się też niezawodne. Nie miałem żadnego problemu związanego z eksploatacją mojej drukarki. Zobaczymy co przyniosą kolejne miesiące eksploatacji. Jestem przekonany, że moje zadowolenie z tych tonerów pozostanie na tak wysokim poziomie.

Dodaj komentarz